Kuus Pelmeeni

Käisime paar päeva tagasi lõunastamas uues söögikohas Kuus Pelmeeni. Niipalju, kui ma veebist infot ja arvustusi leidsin, olid need enam-vähem positiivsed, seega otsustasime proovida. Lootuses saada kohapeal valmistatud pelmeene.
Ausalt öeldes oli söök tegelikult veidi pettumust valmistav. Noh, okei, tegemist on küll sellise kohaga, mis reklaamib end kui kiirelt ja odavalt, põhimõtteliselt aga nii kiirelt ometi ei võiks. Supiks oli seekord borš, ja ma olen üsna kindel, et tegemist polnud kohapeal valmistatud supiga, vaid “vana hea” Salvesti purgisupiga. Maitse oli lihtsalt selline … purgine ja vesine. Ja pelmeenid. Neid ju ometi ei tohiks olla väga raske teha? Tundub, et vist siiski, sest minumeelest olid ka need poest-karbist. Või ma eksin? Väga tahaksin, kuigi maitsemeel ütles muud. Ja frititud pelmeenid olid kuidagi eriti vintsed, ilmselt olid pikemat aega seal soojas seisnud juba :)
Positiivne selle koha juures oli sisekujundus, minumeelest väga tore ja värviline, suurim pluss. Kuigi ikkagi suht söökla atmosfäär.
Kõhu saab kiirelt täis, mitte just tegelikult väga soodsalt (supp + kausike pelmeene ja keefir ca 60.-) ja kui tõesti poepelmeenid (või nende maitse) meeldivad, siis võib ju täitsa külastada. Või kui tõesti on söömiseks aega vaid 15 min.

You may also like...

4 Responses

 1. Anna-Liisa says:

  tere, loen su blogi pikemat aega juba ja olen isegi mõnda sööki siit teinud, eriline lemmik oli see spargelkapsa, singi, toorjuustu ja tomatiga lihtne pannisöök. jube hea oli, aga kuna mulle ainult saia kõrvale süüa tundus veits vähe, siis keetsin riisi ka :P

  aga pelmeenide kohta, et üks mu tuttav, kes on muidu väga hea kokk, proovis neid kord teha, aga vot see ettevõtmine küll ebaõnnestus tal täielikult. nii et vist ei ole väga lihtne ikka teha neid.

  muidu su söögikohaarvustused on ka väga tänuväärsed, kahju ainult, et ise tallinnas ei ela, oleks veelgi rohkem kasu neist :)

 2. Kärt says:

  Aitäh lugemast! :)
  Aga ma ikkagi arvan, et leidub nii mõnigi professionaalne kokk, kes imekiirelt ja hästi pelmeene teha oskab. Ja nad oleks võinud selle ühe koka ikkagi endale leida. Sellemõttes, et niisugune söögikoha idee ja siis on sul Tallinna Külmhoone pelmeenid menüüs.. noh, maitea :)

 3. Elis says:

  Elasin aastakese 6 pelmeeni peal ja päris tihiti juhtus, et koju minnes võtsin frititud pelmeene üles kaasa. Ma usun, et need frititud ja tavalised keedukad võivad küll poe pelmeednid olla, aga seal oli ju ka lambalihast ja veel erinevaid täidiseid..ehk olid need ikka ise tehtud. Ei tea muidugi kindlalt.
  Meeldis just see et said kiiresti ja odavalt mõnusa suutäie, aga mina võtsin seda siiski kui rämpstoitu. Ja teenindajapoiss oli alati väga rõõmsameelne ja lahke!

 4. Kärt says:

  Arvestades, et ma pole seal nüüd peaaegu 2 aastat käinud, siis on see arvustus veidi vananenud :) Loodetavasti on seal asjad muutunud paremuse poole. Ja ehk ongi, arvestades, et nad siiski veel töötavad :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *